ترخیص از گمرک بندرعباس

ترخیص از گمرک بندرعباس

ترخیص از گمرک بندرعباس

بندرعباس مرکز استان هرمزگان است و بزرگترین بندر ایران می باشد .

دارای فاصله تقریبی ۱۳۰۰ کیلومتری با تهران است .نزدیک ترین شهر به آن قشم است که به فاصله ۲۸ کیلومتری از آن قرار دارد.

آب و هوای این شهر گرم و مرطوب است . به طور کلی از نیمه آبان تا نیمه فروردین دارای آب و هوای مطبوع است .

دو بندر شهید رجایی و بندر شهید باهنر به عنوان نقطه اتکای اقتصاد ایران، بندرعباس را به شهر مهم در زمینه بازرگانی تبدیل کرده است . که سالانه به طور میانگین حدود 100 میلیون تن کالا از این بندر ترخیص می شود .

 

گمرک شهید رجایی

گمرک شهید رجایی بندرعباس به عنوان بزرگترین گمرک کشور شناخته می شود که به تنهایی بیش از 55 درصد صادرات و واردات کشور را به عهده دارد  .

 

ویژگی های گمرک شهید رجایی

  • موقعیت ممتاز جغرافیایی و دسترسی به آب های آزاد جهان از طریق خلیج فارس دارد .
  • در مرکز کریدور ترانزیتی جنوب به شمال قرار دارد که اقیانوس هند و خلیج فارس را از طریق ایران به دریای خزر و سپس از طریق روسیه به سن پترزبورگ و شمال اروپا متصل می کند .
  • در نزدیکترین نقطه به تنگه هرمز و دهانه ورودی خلیج فارس قرار دارد .
  • با اتصال به شبکه راه آهن و جاده ابریشم ،از مراوده و مبادله کالا با 80 بندر معروف جهان برخوردار می باشد .
  • نزدیکی به مناطق آزاد کیش و قشم بندر رجایی را منحصر به فرد ساخته است .
  • با برخورداری از بزرگترین و پیشرفته ترین ترمینال های کانتینری ،امکان پهلوگیری کشتی های بزرگ و تخلیه بار به راحتی در اسکله شهید رجایی فراهم می باشد .
  • امکان نگهداری کالاهای فاسدشدنی در کانتینر در شرایط دمایی مناسب در بندر شهید رجایی فراهم می باشد هرچند دموراژ و هزینه نگهداری در کانتینر برای صاحبان کالا سنگین می باشد .
  • برخورداری از امکانات و تجهیزات مدرن مانند جرثقیل هایی که فرایند بارگیری و تخلیه و ترخیص کالا را تسهیل و تسریع می بخشند .
  • به دلیل موقعیت خاص قابلیت ترخیص تمام انواع کالاها از گمرک شهید رجایی فراهم می باشد .

 

رتبه صادرات غیرنفتی  گمرک شهید رجایی

براساس آمار تجارت خارجی سال 99 گمرک شهیدرجایی به تنهایی با سهمی معادل 25 درصد وزنی حدود23 درصد ارزش کل صادرات کشور در رتبه نخست صادرات غیرنفتی قرار دارد .

 

رتبه واردات گمرک شهید رجایی

گمرک شهید رجایی در سال 99 به تنهایی با سهمی معادل 22 درصد از وزن و حدود 32 درصد از ارزش کل واردات کشور در رتبه نخست قرار گرفته است .

 

ترخیص بار بازرگان در سریع ترین زمان کالای شما از بندر شهید رجایی ترخیص می نماید شما می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با ما در تماس باشید .

اشتراک گذاری این مقاله
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی

آخرین مقالات

برچسب ها

اهمیت ترخیص کار بندرعباس ترخیص از بوشهر ترخیص از گمرک ترخیص از گمرک بازرگان ترخیص از گمرک بازرگان با پیله وری ترخیص از گمرک بندرعباس ترخیص با ثبت آماری ترخیص با پیله وری ترخیص در گمرک بازرگان ترخیص پیله وری ترخیص پیله وری بازرگان ترخیص کار ترخیص کار بازرگان ترخیص کار بندرعباس ترخیص کار بوشهر ترخیص کار رسمی ترخیص کار صادرات ترخیص کار مرز بازرگان ترخیص کار واردات ترخیص کار پیله وری ترخیص کار پیله وی ترخیص کار گمرک ترخیص کالا ترخیص کالا از بازرگان ترخیص کالا از بندرعباس ترخیص کالا از گمرک ترخیص کالا با پیله وری ترخیص گمرک بازرگان ثبت سفارش حذف ارز 4200 حذف واردات خودرو سواری سامانه ترخیص کالا از گمرک شرکت ترخیص بازرگان نیاز به ترخیص کار واردات خودرو سواری واردات خودرو سواری منتفی شد ورود به سامانه جامع تجارت ورود به سامانه جامع تجارت ، ثبت سفارش وظایف ترخیص کار ویژگی های ترخیص کار پیله ور چیست پیله ور کجاست پیله وری یعنی چه گمرک شهید رجایی